Ponad 11 mln zł dofinansowania otrzymają samorządy powiatu szczycieńskiego z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację 22 dróg lokalnych. Inwestycje zostaną zrealizowane w tym i przyszłym roku.

Wysyp inwestycji drogowych
Mieszkańcy ulicy Kopernika, po latach starań i licznych interwencjach, doczekają się wreszcie generalnego remontu swojej ulicy

W ubiegłym tygodniu opublikowano wykaz zadań drogowych na Warmii i Mazurach, które otrzymają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście znalazło się 294 dróg powiatowych i gminnych, które będą modernizowane z pomocą państwa sięgającą od 50 do 70% kosztów inwestycji. Łącznie samorządy w regionie otrzymają ponad 330 mln zł. Kolejnych 31 zadań znalazło się na liście rezerwowej.

- Jak pokazują doświadczenia poprzednich edycji programu można spodziewać się, że również one zostaną zrealizowane – sugeruje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Najwięcej projektów związanych z remontem dróg powiatowych i gminnych - w sumie 70 - zaplanowały samorządy w powiecie olsztyńskim. Kolejne pod tym względem są powiaty: ostródzki (24 zadania), szczycieński (22), braniewski (19) i iławski (18).

DROGI POWIATOWE

Nowa nawierzchnia pojawi się też w Klonie

Samorząd powiatu szczycieńskiego zrealizuje 7 zadań wartości blisko 12,5 mln zł, na co otrzyma 50% dofinansowanie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.