Z jakimi zasobami finansowymi, nieruchomościami oraz kredytami przyszli do władzy ci, którzy będą rządzić miastem przez najbliższą kadencję? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zajrzeliśmy do oświadczeń majątkowych burmistrza Szczytna, jego zastępcy oraz radnych.

Z czym przyszli  do władzy?
Burmistrz Stefan Ochman (z lewej) może pozazdrościć swojemu zastępcy Michałowi Trusewiczowi zgromadzonych oszczędności

CO MA NOWY BURMISTRZ?

Wraz z rozpoczęciem nowej kadencji przedstawiciele władz samorządowych są zobowiązani do złożenia oświadczeń majątkowych. W tym numerze zaczynamy ich przegląd, jako pierwszych biorąc pod lupę rządzących Szczytnem.

Nowy burmistrz miasta Stefan Ochman zgromadził na koncie 15 tys. złotych. Wraz z żoną jest właścicielem domu o pow. 276 m2, którego wartość szacuje na 750 tys. złotych. W ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej posiada także działkę zabudową domem o pow. 0,1251 ha wartą 90 tys. złotych. W rubryce dotyczącej dochodów osiągniętych z tytułu zatrudnienia włodarz tłumaczy, że w chwili objęcia urzędu ich jeszcze nie uzyskał i nie podał swoich zarobków z czasów pracy na stanowiska dyrektora operacyjnego na lotnisku w Szymanach. Stefan Ochman jeździ renault scenic z 2010 r. Spłaca kredyt hipoteczny w wysokości 368,9 tys. złotych.

OSZCZĘDNY ZASTĘPCA

Znacznie większą pulą oszczędności niż nowy burmistrz, może się pochwalić jego zastępca Michał Trusewicz.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.