Samorząd powiatowy i jego stolica znalazły się w wojewódzkim ogonie pod względem wielkości przyznanych środków z Polskiego Ładu. Złożone przez nie wnioski opiewały na potężne kwoty, które, jak się okazuje, nie miały szans na uzyskanie dofinansowania.

Z dużej chmury mały deszcz pieniędzy
Miasto Szczytno wnioskowało o dofinansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków w wysokości 40 mln zł. Takie projekty jednak nie przechodziły, nawet w przypadku największych miast w województwie

Jak już informowaliśmy, w pierwszym rozdaniu środków z Polskiego Ładu do całego powiatu szczycieńskiego trafi 38 mln zł. To spora kwota, ale w porównaniu do większości samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego nie mamy się czym chwalić. Jesteśmy daleko w tyle pod względem środków przypadających dla całego powiatu. Samorządy powiatowy i miejski, które potencjalnie mogły otrzymać najwięcej pieniędzy, w gronie swoich wojewódzkich odpowiedników, znalazły się na szarym końcu. Powodem okazały się zbyt wybujałe finansowo wnioski, które nie miały szans na uzyskanie dofinansowania.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.