Henryk Żuchowski, kandydat do sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, może się pochwalić największym stanem posiadania spośród ubiegających się o mandat posła mieszkańców powiatu szczycieńskiego zobowiązanych do składania oświadczeń majątkowych. Jego miesięczna pensja dyrektora olsztyńskiego oddziału KRUS to blisko 17 tys. złotych. Były burmistrz Szczytna, a obecnie radny sejmiku zgromadził też imponujące środki pieniężne. W samych złotówkach ma 450 tys. złotych, a to jeszcze nie wszystko ...

Nieco ponad tydzień pozostał do wyborów parlamentarnych, w których Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do sejmu i senatu. Kandydatów z powiatu szczycieńskiego już prezentowaliśmy, teraz przyszedł czas na przejrzenie ich oświadczeń majątkowych. Sprawdzamy stan posiadania tych, którzy z racji pełnienia funkcji publicznych są zobowiązani do ich składania.

HENRYK ŻUCHOWSKI

Z jaką kasą idą do sejmu?Zaczynamy od byłego burmistrza Szczytna, a obecnie radnego sejmiku województwa, Henryka Żuchowskiego. W ubiegłym tygodniu jego majątek wzięli pod lupę dziennikarze „Gazety Wyborczej”, umieszczając go na liście prominentnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy dzięki przynależności do partii władzy otrzymali intratne posady. Żuchowski w początkach rządów PiS-u został dyrektorem olsztyńskiego oddziału Krajowej Kasy Ubezpieczenia Rolniczego. W ubiegłym roku zarobił tam 197 280,32 zł, co oznacza, że miesięcznie pobiera pensję w wysokości blisko 17 tys. złotych. To nie jedyny dochód kandydata na posła.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.