Strażacy z OSP Szuć niebawem będą mieli do dyspozycji nową remizę. Stara, pamiętająca jeszcze początek XX w., wielkością przypomina kawalerkę. Brakuje w niej miejsca na sprzęt, a o tym, by służyła jako miejsce spotkań, zbiórek czy szkoleń, nie ma nawet mowy.

Z kawalerki przeprowadzą się do apartamentów
Obecnie strażacy z Szuci mają do dyspozycji remizę o powierzchni ok. 35 m2, pamiętającą początek XX w. Po wybudowaniu nowej znajdzie się w niej miejsce na zabytkowy wóz/fot. archiwum Sławomira Ambroziaka/autor nieznany

SZEŚĆ OFERT

Budowa od podstaw remizy dla OSP w Szuci to jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji gminy Jedwabno. Samorząd pozyskał na ten cel ok. 2,5 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu, zapewniając wkład własny w wysokości 400 tys. złotych. W minionym tygodniu miało miejsce otwarcie ofert w przetargu mającym wyłonić wykonawcę. Cieszył się on dość dużym zainteresowaniem, bo wzięło w nim udział sześć firm. Trzy przedstawiły ceny mieszczące się w kosztorysie (2,9 mln zł), propozycje trzech pozostałych nieznacznie go przekraczały. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Legar Sp. z o.o. z Działdowa, deklarując wykonanie robót za nieco ponad 2,6 mln złotych. Procedura przetargowa jeszcze trwa.

STRAŻACY JAK ŚLEDZIE W BECZCE

O potrzebie budowy nowej remizy dla ochotników w Szuci mówi się od lat.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.