W tym roku Polska jest jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Czechów. Najchętniej wybierają odpoczynek nad polskim morzem, ale okazuje się, że nie tylko. Prowadzony w Jedwabnie rodzinny kemping państwa Biernackich przeżywa tego lata istny najazd naszych południowych sąsiadów, którzy dzięki pobytowi tutaj odkrywają piękno Mazur.

Za co Czesi pokochali Jedwabno?
Rodzinny kemping państwa Biernackich (na zdjęciu od prawej Stanisław, jego żona Anezka i syn Svatopluk) przyciąga coraz więcej turystów z Czech, którzy dzięki pobytowi w Jedwabnie i okolicach poznają uroki Mazur

MODA NA POLSKĘ

Czesi coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w Polsce. Potwierdzają to dane biur podróży i organizacji turystycznych, które szacują, że zainteresowanie wypoczynkiem w naszym kraju u sąsiadów z południa znacząco wzrosło w porównaniu z poprzednimi latami. Czesi odkryli polskie morze i to tam najczęściej spędzają urlopy. Jednym z powodów jest to, że popularna dotąd wśród nich Chorwacja stała się zbyt droga ze względu na inflację oraz wejście do strefy euro. Okazuje się jednak, że Czesi wybierają nie tylko morskie kurorty, ale i Mazury, w tym powiat szczycieński.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.