Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Śląskiej 12, która jest w Szczytnie pionierem pod względem wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, przymierza się do kolejnej inwestycji. Tym razem chodzi o zamontowanie na balkonach hybrydowych paneli produkujących prąd i podgrzewających wodę, a także zbierających deszczówkę. Do udziału w projekcie udało się już namówić kilka innych szczycieńskich wspólnot, co ma ułatwić starania o dofinansowanie.

Zafiksowani na energię
Prezes Wspólnoty Mieszkaniowej z ul. Śląskiej 12 Zbigniew Chrapkiewicz (z lewej) i jej sekretarz Krzysztof Klimek (z prawej) namówili już do udziału w projekcie kilka innych wspólnot ze Szczytna, w tym tę z ul. Żeromskiego 3 reprezentowaną przez Pawła Malinowskiego

WZÓR DLA INNYCH

Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Śląskiej w Szczytnie może służyć innym za wzór jeśli chodzi o wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii do produkcji prądu i ciepła. Swoje działania w tej dziedzinie rozpoczynała kilka lat temu, kiedy jeszcze nie było to tak popularne. Dziś, gdy dużo mówi się smogu oraz niekorzystnych zmianach klimatycznych, okazuje się, że poczynione wówczas inwestycje były strzałem w dziesiątkę. Skorzystali z nich przede wszystkim sami mieszkańcy, którzy zmianę odczuli w portfelach. Dzięki zamontowaniu pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych ich rachunki za ogrzewanie znacząco się obniżyły.

CHCĄ BYĆ SAMOWYSTARCZALNI

Prezes Wspólnoty Zbigniew Chrapkiewicz oraz jej sekretarz Krzysztof Klimek zapowiadają, że to nie koniec proekologicznych działań. W najbliższym czasie planują kolejną inwestycję. Do jej realizacji mają być wykorzystane ... balkony. Plan zakłada zamontowanie na nich hybrydowych paneli produkujących prąd, a zarazem podgrzewających wodę użytkową i zbierających deszczówkę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.