Wbrew wcześniejszym zapowiedziom PKP, szczycieński dworzec kolejowy wciąż nie został oddany do użytku. Tłumaczenia zawsze są te same – wydłużony czas realizacji przyłączy elektroenergetycznych i gazowych wykonywanych przez niezależnych od kolei operatorów. Najnowszy, zapowiadany przez rzeczniczkę PKP S.A. termin, to druga połowa tego roku.

Zagadka zamkniętego dworca
Według najnowszych zapowiedzi przedstawicieli PKP, dworzec w Szczytnie może zostać otwarty w drugiej połowie roku, ale i to nie jest wcale pewne

Remont szczycieńskiego dworca PKP już dawno się zakończył, ale obiekt od wielu miesięcy pozostaje zamknięty, co mocno irytuje mieszkańców. - Ostatnio przez Szczytno zaczęły jeździć pociągi Intercity, ale podróżni nie mogą skorzystać nawet z poczekalni. To jakaś żenada – komentuje stały czytelnik „Kurka”, pan Artur.

Nasza redakcja już kilka razy zwracała się do przedstawicieli PKP z prośbą o podanie przyczyn opóźnienia otwarcia obiektu i terminu, kiedy to nastąpi. Po raz ostatni takie zapytanie wystosowaliśmy pod koniec września ubiegłego roku. Wówczas rzecznik kolei tłumaczył, że warunkiem uruchomienia dworca jest zakończenie przyłączy gazowych i elektroenergetycznych przez operatorów zewnętrznych. Terminu otwarcia obiektu nam nie podał, ale na internetowej stronie PKP S.A. można było znaleźć informację, że nastąpi to w czwartym kwartale 2021 r. Choć zaczyna się już kwiecień, wyremontowany budynek wciąż stoi zamknięty na głucho i ogrodzony prowizorycznym płotem.

Po raz kolejny zwróciliśmy się do PKP S.A. z pytaniami o to, kiedy dworzec zostanie oddany do użytku.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.