Szczycieński zespół SAKS od około roku występuje w orkiestrowym składzie. Tworzą go już nie tylko saksofoniści, ale też muzycy grający na innych instrumentach. W repertuarze mają zarówno pieśni religijne, jak i muzykę rozrywkową. Choć Szczytno może się pochwalić tak utalentowanymi muzykami, to organizatorzy imprez, zamiast promować swoich, wolą zapraszać orkiestry z zewnątrz.

Zagrają i do tańca, i do różańca
Skład zespołu SAKS Orkiestry Salonowej tworzą głównie absolwenci szczycieńskiej Szkoły Muzycznej. Latem muzycy dali plenerowy koncert na miejskim molo

JAK KWARTET ZMIENIŁ SIĘ W ORKIESTRĘ

Zespołu SAKS nikomu w Szczytnie nie trzeba chyba przedstawiać. Przez wiele lat działał jako kwartet saksofonowy, koncertując w mieście i okolicach. W pamięci mieszkańców zapisał się, grając m.in. w kościołach, gdzie prezentował kolędy lub repertuar patriotyczny. Z czasem skład się powiększał. – Najpierw zostaliśmy kwintetem, a potem combo – opowiada Aleksander Tomaszczyk, założyciel zespołu. Stopniowo w jego skład zaczęli wchodzić muzycy grający na innych instrumentach: skrzypcach, flecie, klarnecie, trąbce, tubie, perkusji czy altohornie. Dominującym pozostał jednak saksofon. – Obecnie, od mniej więcej roku, występujemy już jako SAKS Orkiestra Salonowa – mówi pan Aleksander. Wspomina, że poszerzone instrumentarium pojawiło się podczas pracy nad spektaklami „ANIMY” wystawianymi w artystycznej stodole w Chochole niedaleko Świętajna.

Zespół dużo koncertuje.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.