Już po raz czternasty z różnych stron Polski zjechali do Spychowa sygnaliści myśliwscy, by rywalizować w konkursie im. Tomka Napiórkowskiego. Imprezie towarzyszyła aukcja obrazów i koncert patriotyczny.

Zagrali po raz czternasty
Kapituła przy Naczelnej Radzie Łowieckiej przyznała medal św. Huberta nadleśniczemu Krzysztofowi Krasuli

Przez dwa dni, od piątku do soboty, w Spychowie królowała muzyka myśliwska. To za sprawą odbywającego się tu XIV Konkursu Sygnalistów Myśliwskich. Tytuł najlepszego solisty województwa warmińsko-mazurskiego przypadł w udziale Gabrieli Ulewicz z Nadleśnictwa Spychowo. Wśród laureatów znalazł się też zespół „Leśna Brać” reprezentujący Nadleśnictwo Spychowo. Większość nagród przypadła jednak w udziale przyjezdnym.

Adam Jażdżewski z Nadleśnictwa Spychowo nie święcił tym razem triumfów, jak w latach poprzednich. Wielką radość sprawił mu jednak okazały tort od współpracowników z okazji narodzin syna. Jego koleżanka Gabriela Ulewicz zdobyła tytuł najlepszego solisty Warmii i Mazur

Podczas finałowej gali, która miała miejsce w spychowskim amfiteatrze, wręczono Medal św. Huberta, drugie w hierarchii po „ZŁOM-ie” odznaczenie łowieckie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.