Kwesty, bale karnawałowe, licytacje nietypowych gadżetów, koncerty – to najważniejsze wydarzenia organizowane w ramach 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczytnie i okolicach. Mieszkańcy po raz kolejny okazali wsparcie akcji zainicjowanej przed laty przez Jerzego Owsiaka. Dzięki ich hojności w całym powiecie udało się zebrać w sumie ponad 60 tys. złotych.

Zagrali w Wielkiej Orkiestrze

PASYM

LEPSI O 3 TYSIĄCE

W Pasymiu imprezy związane z finałem WOŚP rozpoczęły się już w sobotę 10 stycznia akcentem sportowym. Tego dnia w miejscowym gimnazjum rozegrany został II Orkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej z udziałem drużyn złożonych m.in. z funkcjonariuszy służb mundurowych. Z kolei w niedzielę, również w gimnazjum, od popołudnia odbywały się występy dzieci z przedszkoli i szkół gminy Pasym. W przerwach między nimi główny organizator pasymskiego finału Romuald Małkiewicz, z pomocą gimnazjalistek, prowadził licytacje przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Podobnie jak w latach ubiegłych było w czym wybierać, bo pasymskie aukcje słyną z atrakcyjności. Tym razem można było wylicytować m.in.: huśtawkę ogrodową o wartości 1,3 tys. zł, romantyczną kolację walentynkową dla dwojga, karnety na siłownię, zezwolenia wędkarskie, weekendowy pobyt w jednym z pensjonatów, kolekcję srebrnych monet, bursztynów, a nawet … przegląd samochodu czy usługi remontowe warte 1 tys. złotych. Chętnych do zakupów nie brakowało – nic więc dziwnego, że do puszek wolontariuszek raz po raz wpadały banknoty o wysokich nominałach. Niekiedy licytacje miały naprawdę zacięty przebieg. Chrapkę na huśtawkę ogrodową miał burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, ale ostatecznie jej nowymi właścicielami zostało małżeństwo z Elganowa, które zaoferowało kwotę 900 złotych. Wśród licytujących znaleźli się też koneserzy sztuki. Rysunek autorstwa miejscowej malarki i wykładowczyni na uniwersytecie w Toruniu, Weroniki Tadaj – Królikiewicz sprzedano za 450 złotych.

Jak co roku, w gimnazjalnym holu przygotowano stoiska z pysznymi ciastami. Dochód z ich sprzedaży również zasilił konto WOŚP. Tegoroczny finał w Pasymiu przyniósł w sumie 14,6 tys. złotych, czyli o przeszło 3 tysiące więcej niż przed rokiem.

SZCZYTNO

Z WIATREM I POD WIATR

Sercem szczycieńskiego sztabu WOŚP był jak co roku Miejski Dom Kultury, gdzie o 13.00 rozpoczęły się koncerty miejscowych zespołów oraz uczniów miejskich szkół.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.