Wiosną tego roku w parku na ul. Skłodowskiej – Curie przeprowadzono wycinkę drzew na dość dużą skalę. O nowe nasadzenia w miejsce starych upominali się mieszkańcy i kilkoro radnych. Młode drzewka jednak się nie pojawiły. Zamiast nich stanęły tu tabliczki edukacyjne informujące o … korzyściach ekologicznych, które dają drzewa.

Zamiast posadzić drzewa, ustawili tabliczki
W tym roku w parku przy SP 3 nie wykonano nowych nasadzeń. Ustawiono za to tabliczki informujące o dobrodziejstwach płynących z drzew rosnących w miastach

Na początku tego roku z krajobrazu Szczytna zniknęło wiele drzew. Najgłośniejszym echem odbiła się wycinka na ul. Broniewskiego związana z planowanym jej remontem. Z działań miasta w tej sprawie burmistrz Krzysztof Mańkowski musiał się gęsto tłumaczyć radnym. Emocje wzbudziło także wycięcie drzew w parku na ul. Skłodowskiej – Curie. Potrzebę ich usunięcia włodarz uzasadniał ich złym stanem, który według niego mógł zagrażać bezpieczeństwu spacerowiczów. Mieszkańcy, w tym część radnych postulowali, by w miejsce wyciętych drzew posadzić nowe. Tak się jednak nie stało. Co ciekawe, zamiast nowych nasadzeń, w parku pojawiły się pulpitowe tabliczki informujące o … korzyściach ekologicznych, które dają drzewa.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.