Grupa 15 radnych miejskich zwróciła się do burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego z prośbą o podjęcie jak najszybszych działań zmierzających do wypłacenia pełnego wynagrodzenia wszystkim strajkującym nauczycielom i pracownikom oświaty. Choć od tego czasu minął już blisko miesiąc, konkretów brak. Burmistrz tłumaczy, że sprawa jest analizowana przez prawników.

Zapłaćmy nauczycielom za strajk
Radna Beata Boczar, która jako nauczycielka w SP nr 3 także brała udział w strajku, apeluje do burmistrza o podjęcie działań w sprawie zrekompensowania pedagogom utraconych zarobków

Strajk nauczycieli trwał od 8 do 29 kwietnia. Zgodnie z prawem, za ten okres strajkującym nie przysługuje wypłata wynagrodzenia. Mimo to szczycieńskie środowisko oświatowe liczy na to, że jeśli nie w całości, to choć w części uda się zrekompensować protestującym utratę ich dochodów. Wspiera ich w tym większość szczycieńskich radnych. Piętnaścioro z nich wystosowało prawie miesiąc temu do burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego pismo z prośbą o podjęcie jak najszybszych, prawnie dopuszczalnych, działań zmierzających do wypłaty pełnego wynagrodzenia wszystkim strajkującym nauczycielom i innym pracownikom oświaty.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.