Mało kto wie, że w Szczytnie działa Biuro Rzeczy Znalezionych. Tymczasem jego pomieszczenia magazynowe są wprost przepełnione najrozmaitszymi przedmiotami. Najbardziej zaskakujące to ... kosiarka spalinowa, czy skrzydła drzwiowe. Przy tak wielkiej ilości zgromadzonych zgub istnieje spora szansa na odzyskanie rzeczy zawieruszonej nawet kilka lat temu.

Zapomniane zguby

CO GUBIMY?

Biura rzeczy znalezionych prowadzą w naszym kraju starostwa powiatowe. Tak też jest w Szczytnie, gdzie zgubionymi przedmiotami zajmuje się Wydział Organizacyjny SP, dysponujący dwoma pomieszczeniami magazynowymi.

W magazynach biura znajduje się zaskakująco dużo najróżniejszych przedmiotów, a zdecydowanie najwięcej rowerów. Od dziecięcych i młodzieżowych BMX, po pojazdy dla dorosłych. Są też takie ciekawostki jak skrzydła drzwiowe, stary motocykl wsk, motorowery oraz dwukołowy wózek, taki jakich używają zbieracze złomu, często widoczni na ulicach miasta. Jest również... spalinowa kosiarka ogrodowa, kable elektryczne i jakieś bliżej niezidentyfikowane części maszyn i urządzeń mechanicznych, a także krzesła wypoczynkowe, czy kawiarniane.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.