W minioną sobotę na widowni Gminnego Ośrodka  Kultury w Jedwabnie zgromadziła się liczna publiczność, by oklaskiwać występ najmłodszych adeptów Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno. Na scenie zaprezentował się również dorosły skład, który w mijającym roku obchodził jubileusz 40-lecia działalności.

Zarażają folklorem młody narybek
Sobotni koncert był również wyrazem podziękowania dla wieloletniej choreograf zespołu Anny Sarnowskiej (w środku), która w tym roku postanowiła przejść na emeryturę

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Sobotni koncert stanowił podsumowanie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne TANECZNIK pt. ,,Dziedzictwo kultury ludowej 2023, zajęcia taneczno-wokalne dla dzieci i młodzieży”. Zadanie zostało dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnie. W ramach projektu, będącego kontynuacją działań z ostatnich jedenastu lat, w Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się zajęcia taneczno-wokalne dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 lat wzwyż. Uczestniczyło w nich 19 osób.

Podczas koncertu podsumowującego projekt dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno zaprezentował przedstawienie „Opowieści z Warmii i Mazur. O zagubionej radości i darze Królowej Zimy” na podstawie bajki - legendy Ireny Kwinto.

Zgromadzona publiczność oklaskiwała taniec, śpiew i grę teatralną najmłodszych tancerzy. Tradycyjnie po występie dzieci otrzymały nagrody za udział w projekcie.

ODMŁODZONY SKŁAD

W drugiej części wydarzenia wystąpił „dorosły” Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, który w tym roku odmłodził swój skład.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.