Grażyna Saj – Klocek, decyzją Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem”, otrzymała odznakę „Zasłużony dla Społem”. Z organizacją tą związana jest zawodowo od ponad czterdziestu lat, kiedy jeszcze jako uczennica liceum zawodowego w ZS nr 1, odbywała tam praktyki.

Zasłużona dla
Odznakę „Zasłużony dla Społem” Grażyna Saj – Klocek odebrała z rąk Ryszarda Jaśkowskiego, prezesa Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem” w Warszawie (z prawej) i Stanisława Sztachelskiego, prezesa „Społem” w Olsztynie. Na uroczystości, choćby tylko symbolicznie, nie mogło zabraknąć też „Kurka”

Grażyna Saj – Klocek jest dobrze znana wielu mieszkańcom Szczytna ze swoich licznych aktywności. Od trzydziestu lat współpracuje z „Kurkiem Mazurskim”, jako autorka artykułów o tematyce kulturalnej i turystycznej. Zamieszczała na naszych łamach także opowiadania oraz relacje z rowerowych wypraw, które odbywała z drużyną „Kręciołów”. Od kilku lat publikuje wspomnieniowe felietony z cyklu „Ale to już było”.

Jednak najbardziej kojarzona jest z pracą w „Społem”. W 2019 r., w pomieszczeniu biurowca na ul. Kościuszki stworzyła Gabinet Wspomnień, gdzie eksponuje pamiątki z okresu PRL-u oraz działalności spółdzielni od czasów tużpowojennych.

W miniony czwartek panią Grażynę spotkało wyjątkowe wyróżnienie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.