Na wybudowanym kilka lat temu w ramach budżetu obywatelskiego placu zabaw przy ul. Lanca walają się śmieci, a kosze nie są na bieżąco opróżniane – alarmuje Urszula Deptuła, która regularnie przychodzi tu ze swoją wnuczką. Jej zdaniem taki stan rzeczy trwa od kiedy tylko obiekt został oddany do użytku.

Zaśmiecony plac zabaw
Urszula Deptuła, która przychodzi na plac zabaw z wnuczką Polą, skarży się, że kosze na śmieci nie zawsze opróżniane są na czas

Plac zabaw przy ul. Lanca powstał kilka lat temu w ramach budżetu obywatelskiego miasta. Jest tu wiele urządzeń dla dzieci oraz elementy plenerowej siłowni dla dorosłych. Można także przysiąść na ławkach obok stolików przystosowanych do gry w szachy czy warcaby. Z terenu tego chętnie korzystają okoliczni mieszkańcy, którzy przyprowadzają tu swoje dzieci i wnuki. Kiedy odwiedziliśmy plac w piątkowe przedpołudnie, mimo dość wczesnej pory nie brakowało na nim chętnych do zabawy. Okazuje się jednak, że miejsce to ma pewne mankamenty. - Kosze na śmieci są opróżniane bardzo rzadko. Przez to odpadki, w tym zgniłe jabłka, walają się po całym placu – skarży się Urszula Deptuła, która regularnie przychodzi tu ze swoją niespełna dwuletnią wnuczką Polą.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.