Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentNoo_disqus_comment has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/cortez8592/kurekmazurski.pl/public_html/plugins/content/noo_disqus_comment/noo_disqus_comment.php on line 19

Na ul. Władysława IV odbyła się wizja lokalna z udziałem policji i przedstawiciela Urzędu Miejskiego. To skutek niedawnego, tragicznego wypadku, do którego tu doszło oraz postulatów mieszkańców domagających się poprawy bezpieczeństwa i powstrzymania piratów drogowych, którzy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość.

Zastopujcie piratów na Władysława IV
Na ul. Władysława IV kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość. Skutki mogą być tragiczne, czego dowodzi tragiczny wypadek z końca kwietnia

Ulica Władysława IV jest jedną z niebezpieczniejszych w Szczytnie. Kierowcy nagminnie przekraczają tu dozwoloną prędkość. - Jak rozpędzą się w Rudce, to zatrzymują się dopiero na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Leyka, Polskiej i Wileńskiej – mówi radna Anna Rybińska, która już od kilku lat apeluje o skuteczne poskromienie piratów drogowych. Pod koniec kwietnia w okolicy jednego z przejść dla pieszych doszło do tragicznego wypadku, który mocno poruszył mieszkańców Szczytna. Rozpędzony samochód uderzył w kobietę prowadzącą wózek z 1,5-rocznymi bliźniakami. Jeden z chłopców zmarł, drugi odniósł ciężkie obrażenia.

Po tej tragedii radna Rybińska wystąpiła do burmistrza Szczytna z interpelacją, popartą podpisami mieszkańców. Domagają się oni podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na ul. Władysława IV poprzez wypracowanie rozwiązań, które zniechęcą kierowców do zbyt szybkiej jazdy. Zdaniem radnej jednym z nich mogłoby być zlokalizowanie w tym miejscu fotoradaru.

W odpowiedzi na zgłaszane postulaty, niedawno odbyła się tu wizja lokalna z udziałem kierownika Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz inspektora Wiesława Kulasa z Urzędu Miejskiego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.