W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie można obecnie obejrzeć wystawę prac szczycieńskiego artysty plastyka Przemka Kozaka. Poszedłem i obejrzałem.

Zawód artysta

Przemka znam osobiście od ładnych kilku lat. Ale jeśli chodzi o jego twórczość, to poznałem go wyłącznie jako grafika użytkowego. Artystę posługującego się komputerem, właściciela agencji SONC. My wszyscy, mieszkańcy Szczytna, wielokrotnie oglądaliśmy jego plakaty i ulotki reklamujące Dni i Noce Szczytna. Profesjonalizm na najwyższym poziomie. Konsekwentne wyważenie kompozycji. Swobodna kolorystyka, a wreszcie wprowadzenie do komputera elementów wykonanych technikami tradycyjnymi, czyli ręczna robota. To wszystko świadczy, poza talentem, o starannym, artystycznym wykształceniu twórcy. Podejrzewam, że w dobrej szkole. Bardzo zatem byłem ciekaw tego, co będę mógł zobaczyć na jego autorskiej wystawie.

Moje podejrzenia sprawdziły się. Miałem okazję obejrzeć zestaw prac niemających nic wspólnego ze znaną mi komercyjną grafiką użytkową i nowoczesną techniką, co dotychczas uważałem za podstawę twórczości Przemka Kozaka. Tym razem Przemek zaprezentował grafiki i szkice wykonane z potrzeby serca.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.