Z roku na rok maleją szanse na realizację w Szczytnie i okolicach dużych inwestycji drogowych. Dlatego władze samorządowe wspólnie z olsztyńskim oddziałem GDDKiA zaapelowały do krajowej dyrekcji dróg o wykonanie zadań, które będą miały wpływ na bezpieczny dojazd do lotniska w Szymanach.

Zbudujcie rondo na Warszawskiej

ZIELONE ŚWIATŁO DLA AUTOSTRAD

Poruszanie się samochodem po ulicach Szczytna i powiatu na niektórych odcinkach staje się coraz bardziej uciążliwe, szczególnie w okresie wakacyjnym. Szanse na poprawę tej sytuacji są znikome. Z inwestycyjnego planu wycofano m.in. oczekiwaną od wielu lat budowę obwodnicy Szczytna. GDDKiA tłumaczy to brakiem pieniędzy. Te w pierwszej kolejności idą na autostrady i drogi ekspresowe. Na jakiekolwiek większe inwestycje na drogach krajowych w miejscowościach o mniejszym natężeniu ruchu trudno liczyć, chyba, że są ku temu ważne powody.

W związku z bliskim już otwarciem portu lotniczego w Szymanach władze Szczytna i okolicznych gmin postanowiły zagrać tą kartą. Wspólnie z olsztyńskim oddziałem GDDKiA, kierując się względami bezpieczeństwa, wystąpiły do centralnej dyrekcji o modernizację dróg prowadzących do lotniska.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.