Wraca temat budowy sztucznego lodowiska w Szczytnie. Do tej pory za jego powstaniem optował głównie radny Piotr Gregorczyk z opozycyjnego klubu „Razem dla Mieszkańców”. Teraz jednak coraz głośniej o potrzebie funkcjonowania takiego w obiektu w mieście mówią radni koalicji. Do partycypowania w kosztach chcą zachęcić samorządy gminny i powiatowy.

Zbudujmy wreszcie lodowisko
Sztuczne lodowiska wszędzie cieszą się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Szczytna i okolic na razie mogą o takim obiekcie tylko pomarzyć

GDZIE SIĘ TU POŚLIZGAĆ?

Sezon zimowy w pełni, jednak dzieci i młodzież ze Szczytna, a także starsi miłośnicy jazdy na łyżwach nie mają się gdzie ślizgać. Warunki atmosferyczne nie pozwalają na wylanie lodowiska za halą Wagnera, bo choć ostatnie kilka dni przyniosło ujemne temperatury, to już zapowiadane jest znaczne ocieplenie. Z kolei wchodzenie na zamarzniętą taflę jeziora, o czym przekonują strażacy, wiąże się z poważnym ryzykiem załamania się lodu. Zdesperowani mieszkańcy, nie mając miejsca do uprawiania sportów zimowych, ślizgają się … na zamarzniętych rozlewiskach na polach znajdujących się przy wylocie z miasta na Ostrołękę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.