Nauczycielki przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Jego celem było omówienie problemów związanych z rozpoczęciem nauki w szkole przez sześciolatki.

Żeby szkoła sprzyjała maluchom

Spotkanie nauczycielek połączone z zajęciami warsztatowymi odbyło się w miniony czwartek. Zorganizowała je szczycieńska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

– Celem było zastanowienie się, jak przedszkola i szkoły mogą współpracować, żeby przejście dziecka z jednej do drugiej placówki było dobrym doświadczeniem – mówi Gabriela Woźniak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciel starostwa, sekretarz Stefan Januszczyk oraz Barbara Antczak z kuratorium oświaty.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o systemie oświaty, w 2014 roku ma zostać wprowadzony obowiązek szkolny dla dzieci 6-letnich. Obecnie jest tak, że to rodzice mogą decydować, czy ich pociecha pójdzie czy też nie w tym wieku do szkoły. Pierwsza część spotkania, teoretyczna, była poświęcona różnym aspektom gotowości dzieci do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Jak podkreślała jedna z prelegentek, Ewa Strzelec z poradni, bardzo ważnym jest, by rodzice zwracali szczególną uwagę na wykrywanie i korygowanie wszelkiego rodzaju wad u swoich pociech. Ich zbagatelizowanie może być później przeszkodą w nauce.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.