Powiat szczycieński otrzyma blisko 1 mln zł dofinansowania na budowę początkowego odcinka ścieżki rowerowej biegnącego przez teren miasta i gminy Szczytno. Nadal jednak nie wiadomo, czy uda się wykonać najdłuższy, liczący ponad 20 kilometrów fragment szlaku na obszarze gminy Dźwierzuty. Władze powiatu zapowiadają, że będą się ubiegać o środki na ten cel w ramach programu współpracy transgranicznej Polska – Rosja.

Zielone światło dla ścieżki
W podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej powiat szczycieński reprezentowali: starosta Jarosław Matłach (w środku), wicestarosta Marcin Nowociński (drugi z lewej), skarbnik Agnieszka Gałązka (z lewej), a władze województwa – marszałek Marek Brzezin oraz członkini zarządu Sylwia Jaskulska

POWIAT DOSTAŁ KASĘ

To już niemal pewne. Budowa początkowego odcinka ścieżki rowerowej na nieczynnej linii kolejowej do Biskupca, dojdzie do skutku. Projekt starostwa na realizację tej inwestycji otrzymał unijne dofinansowanie w ramach RPO na lata 2014 - 2020. Podpisanie umowy miało miejsce w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.