Wyniki przeprowadzonego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego referendum nie pozostawiają złudzeń. W przeważającej większości placówek oświatowych na terenie powiatu szczycieńskiego nauczyciele zdecydowanie opowiedzieli się za strajkiem.

Zielone światło dla strajku
Jeśli 8 kwietnia dojdzie do strajku, zajęcia w szkołach nie będą się odbywać. Burmistrz Szczytna zapowiada, że w tej sytuacji sam zajmie się dziećmi

Znamy już wyniki referendum przeprowadzonego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w placówkach oświatowych na terenie powiatu. Ich wyniki jednoznacznie wskazują na to, że nauczyciele opowiedzieli się za strajkiem. W Szczytnie poparcie dla tej formy protestu wyraziło grubo ponad 90% biorących udział w głosowaniu. Podobne wyniki zanotowano w gminie Szczytno. Tu jednak referendum nie odbyło się w SP w Szymanach. Za strajkiem opowiedzieli się także nauczyciele pracujący w placówkach na terenie gmin Dźwierzuty, Pasym, Jedwabno i Wielbark. Wyjątkiem jest gmina Rozogi. - Tu żadna ze szkół nie weszła w spór zbiorowy – informuje Janusz Koziński, prezes Warmińsko – Mazurskiego Okręgu ZNP. - Te wyniki pokazują determinację naszego środowiska – mówi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.