Samorządowa spółka „Warmia i Mazury” uzyskała ostateczną pozytywną decyzję środowiskową w sprawie budowy portu lotniczego w Szymanach. To oznacza, że może już ogłaszać przetargi na niezbędne inwestycje. Na ich realizację zostały tylko dwa lata.

Zielone światło dla Szyman

Decyzja środowiskowa RDOŚ dla lotniska w Szymanach uprawomocniła się w miniony piątek.

- To przełomowy moment rozpoczynający nową erę w pracach przy budowie regionalnego lotniska. Teraz spółka może rozpoczynać przetargi wykonawcze – cieszy się Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Niezbędne jest jeszcze uzyskanie pozwolenia na budowę, gdy gotowa będzie pełna dokumentacja techniczna. Zdaniem marszałka uda się to jednak przeprowadzić szybko, bo są to tylko kwestie uzgodnień.

Nie wszyscy podzielają ten optymizm. Goszczący w ubiegłym tygodniu w Szczytnie poseł Stanisław Żelichowski nie szczędzi gorzkich słów Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Miała proces przyspieszyć, a go potwornie wstrzymała – mówi poseł. Teraz, jak dodaje, trzeba się będzie mocno sprężyć. - Będę rozmawiał z pilotującym temat marszałkiem Wróblewskim, żeby nie było wpadki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.