Wszystkie trzy zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna projekty przeszły pomyślnie weryfikację. Głosowanie rozpocznie się już 2 sierpnia. W tym tygodniu prezentujemy kolejną propozycję, zakładającą montaż ławek fotowoltaicznych na terenie miasta.

Zielone światło dla trzech projektów
Dominik Bogacki proponuje, aby ławki fotowoltaiczne stanęły m.in. w parku na ul. Pasymskiej

WSZYSTKIE PROJEKTY Z POZYTYWNĄ OCENĄ

W miniony piątek zakończył się etap weryfikacji projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego Szczytna na rok 2022. Zespół do spraw budżetu dokonał oceny formalnej i merytorycznej trzech propozycji zgłoszonych przez mieszkańców. Są to: montaż ławek fotowoltaicznych do ładowania telefonów komórkowych, laptopów i tabletów, budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą w parku na ul. Pasymskiej lub ul. Skłodowskiej – Curie oraz utworzenie miasteczka ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 3.

Wszystkie projekty pomyślnie przeszły weryfikację. Mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane przez siebie propozycje już od 2 sierpnia.

ŁAWKI ZASILANE SŁOŃCEM

W poprzednich numerach „Kurka” przybliżyliśmy dwa projekty – budowę tężni oraz miasteczka ruchu drogowego. W tym tygodniu kolej na trzeci, zakładający montaż na terenie miasta ławek fotowoltaicznych. Autorem projektu jest mieszkaniec Szczytna Dominik Bogacki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.