Spełniło się jedno z życzeń do „złotej rybki”, które tuż przed ogłoszeniem wyników Plebiscytu na Supersołtysa wypowiedział sołtys Nart Janusz Gębczyński. To już jego drugie zwycięstwo. Kolejne miejsca zajęli Kazimierz Łuszczaniec z Leśnego Dworu

i Grzegorz Wanowicz z Dybowa.

ZŁOTA RYBKA posłuchała sołtysa

W miniony piątek poznaliśmy zwycięzców siódmej już edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe i redakcję „Kurka Mazurskiego”. W restauracji „Zacisze”, gdzie miała miejsce uroczystość, stawili się wszyscy włodarze szczycieńskich gmin oraz tegoroczni laureaci. Czołowa piętnastka sołtysów została wyłoniona w pierwszym etapie Plebiscytu przez Czytelników „Kurka”, którzy mogli oddawać głosy za pośrednictwem zamieszczanych w gazecie kuponów lub wysyłając sms-y.

Witając przybyłych gości, starosta Jarosław Matłach przypominał, że celem konkursu jest podkreślenie roli sołtysów w życiu lokalnych społeczności. - Wy jesteście tym pierwszym ogniwem samorządności. Aktywną, społeczną pracą oddajecie swoje serca, poświęcacie życie rodzinne i wolny czas na rzecz swoich miejscowości – zauważał starosta, wręczając wszystkim laureatom honorowe statuetki. Dla wszystkich zgromadzonych przygotował też miniquiz, zadając trzy pytania: Ilu jest sołtysów w Polsce (40350), ilu w powiecie szczycieńskim (129), a ile w tym kobiet (53)? Tym, którzy odpowiedzieli prawidłowo, bądź byli najbliżej prawdy, wręczył albumy o powiecie szczycieńskim.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.