Budowa 18-mieszkaniowego bloku przy ul. Sobieszczańskiego, realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej pomału dobiega końca. To pierwsza tego typu inwestycja w województwie i jedna z nielicznych w kraju. Zdaniem prezesa SIM mieszkańcy Szczytna powinni być z tego dumni, ale rzeczywistość jest nieco inna.

Złotych klatek nie ma, ale standard przyzwoity
Prezes Andrzej Maciejewski: - Idea była taka, że SIM-y są dedykowane osobom, które mają stabilne źródło dochodów i są za bogate, żeby z miasta dostać mieszkanie komunalne, ale i za biedne, żeby wziąć kredyt w banku

- Jesteśmy już na etapie finalnym – cieszy się prezes SIM KZN „Północ” Andrzej Maciejewski. W budynku, którego budowa trwa od 9 miesięcy, kładzione są obecnie płytki, montowane drzwi i parapety. Obiekt podłączono już do sieci Veolii i czeka na podobną zgodę od Zakładu Energetycznego. Termin oddania 18-mieszkaniowego bloku do użytku planowany jest na październik, choć niewykluczone, że może to być wcześniej. Zaawansowane są już prace zmierzające do realizacji podobnych inwestycji w Orzynach, Jedwabnie i Rozogach.

- Mieszkańcy Szczytna powinni być dumni, że w ich mieście powstaną nowe mieszkania – mówi prezes Maciejewski. Niestety jego optymizmu nie podzielają potencjalni lokatorzy. Miasto wciąż szuka chętnych do zamieszkania tutaj, bo na dzień dzisiejszy zawarto tylko 10 umów. Sytuacja ta dziwi prezesa.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.