Uczniowie uczęszczający do szkół położonych poza terenem gminy nie będą już pozbawieni możliwości otrzymania nagrody wójta za dobre wyniki w nauce czy sporcie. W roli fundatora, oprócz samorządu, będą mogli wystąpić też sponsorzy.

Zmiany w nagradzaniu uczniów
Zdaniem radnego Malika wójt Szydlik skrzywdziła swoje dziecko, posyłając je do przedszkola w Szczytnie. - To był bardzo dobry wybór – odpowiada wójt

W Dźwierzutach dokonano zmian w lokalnym programie wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży. Teraz nagrody będzie można przyznawać uczniom zamieszkałym na terenie gminy, ale nie tylko uczęszczającym do szkół gminnych. Prawo do nagrody uzyskają również ci, którzy dojeżdżają do placówek położonych poza granicami gminy.

- Stwierdziliśmy, że dotychczasowy zapis był dla nich krzywdzący. Nie mogli otrzymać nagrody od samorządu, w którego szkole się uczyli, bo nie byli jego mieszkańcami, ani od naszej gminy, bo nie uczyli się tutaj – mówi wójt Marianna Szydlik.

W sytuacji takiej znalazł się najbardziej znany dziś uczeń w gminie Dźwierzuty Dominik Smosarski, mistrz i rekordzista Polski juniorów w biegach sprinterskich.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.