Reklama

Węgiel

Trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Jedwabno. W ich gronie jest Tomasz Pawelczyk z Nart, który na czele tego najbardziej chyba znanego w powiecie i nie tylko sołectwa stoi od 2017 r. Narty, choć co roku przyciągają tysiące turystów, mają swoje bolączki. Jedną z nich jest stan słynącego z krystalicznie czystej wody jeziora.

Znana wieś z kłopotami
Sołtys Tomasz Pawelczyk wśród najważniejszych inwestycji czekających Narty w tym roku wymienia remont wiejskiej świetlicy

Gmina Jedwabno pod względem liczby ludności jest najmniejszą w powiecie szczycieńskim. Pod koniec ubiegłego roku zamieszkiwało ją zaledwie 3558 osób. Tereny te słyną z walorów przyrodniczych. Urokliwe lasy i piękne jeziora co roku przyciągają tu tysiące turystów. Jedną z najbardziej znanych, nie tylko w powiecie, ale i całej Polsce wsią, są Narty. W sezonie letnim ta licząca nieco ponad 100 stałych mieszkańców miejscowość, zamienia się w spore miasteczko. W minionym roku, jako jedyna w gminie, odnotowała nie spadek, lecz wzrost liczby mieszkających w niej osób. Sołtys Tomasz Pawelczyk do tych danych nie przywiązuje jednak większej wagi. - Pewnie ktoś z Warszawy zameldował się u nas na stałe. Raczej nie wynika to z tego, że rodzi się tu więcej dzieci – przypuszcza.

Sołtys Nart ma 50 lat, a swoją funkcję sprawuje od 2017 r., kiedy to zrezygnowała z niej jego poprzedniczka. Ze swoją miejscowością związany jest od dziecka.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.