W szczycieńskim szpitalu rozpoczyna działalność zakład opiekuńczo – lecznicy składający się z 31 łóżek. Powstał z myślą o pacjentach przewlekle chorych, którzy zakończyli już leczenie np. na oddziale wewnętrznym, ale wciąż potrzebują specjalistycznej opieki. Kierownictwo szpitala zastrzega jednak, że nie będzie to miejsce dla osób chorujących na nowotwory, uzależnionych czy chorych psychicznie.

Zakład opiekuńczo-leczniczy już owarty, ale...
Podczas otwarcia ZOL-u symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali (od lewej): zastępca dyrektora szpitala Dominik Górski, członkini Zarządu Województwa Sylwia Jaskulska, starosta Jarosław Matłach, pielęgniarka oddziałowa Karolina Koc i dyrektor szpitala Beata Kostrzewa

WSZYSTKO DZIĘKI ROZBUDOWIE

W miniony czwartek w szczycieńskim szpitalu oficjalnie otwarto zakład opiekuńczo – leczniczy. Mieści się on w starej bryle placówki, w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonował oddział chirurgiczny, który rok temu został przeniesiony do nowo wybudowanego skrzydła. ZOL liczy 31 łóżek. W otwarciu udział wzięli radni powiatowi na czele ze starostą Jarosławem Matłachem oraz członkini zarządu województwa Sylwia Jaskulska. Jak podkreślała, w ostatnich latach szpital, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego, pozyskał z Unii Europejskiej 13 mln zł, z czego na uruchomienie ZOL-u – 3,7 mln złotych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.