„Zróbmy sobie park – zagospodarowanie terenu zielonego na Osiedlu Królewskim” to kolejny projekt zgłoszony w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna. Zakłada uporządkowanie istniejącej w tym miejscu roślinności, budowę alejek z gruntową nawierzchnią oraz stworzenie mieszkańcom przestrzeni, której na dynamicznie rozwijającym się osiedlu bardzo obecnie brakuje.

Zróbmy sobie park
Karolowi Furczakowi i mieszkańcom Osiedla Królewskiego marzy się, aby w ich okolicy powstała ostoja zieleni, wolna od wszechobecnej „betonozy”

POMYSŁ Z ŻYCIA WZIĘTY

Osiedle Królewskie od kilku lat dynamicznie się rozwija za sprawą powstających tam bloków. Miejskie działki znajdujące się na tym terenie kupili deweloperzy, stawiając nowe budynki mieszkalne. Jedną z nich, będącą jeszcze w zasobach komunalnych, radny Karol Furczak proponuje przeznaczyć jednak na inne cele. Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłosił projekt pod nazwą „Zróbmy sobie park – zagospodarowanie terenu zielonego na Osiedlu Królewskim”. - Pomysł wziął się tak naprawdę z obserwacji. Mieszkam na tym osiedlu i widzę, że powstają coraz to nowe bloki, a coraz mniej jest terenów zielonych, gdzie mieszkańcy mogliby spędzać czas – mówi Karol Furczak, dodając, że jego projekt ma być odejściem od powszechnej w Polsce „betonozy”, czyli pokrywania placów czy skwerów kostką betonową.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.