Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno obchodzący w tym roku 35-lecie istnienia to wizytówka gminy. Jego członkowie występują nie tylko w ościennych gminach i powiatach, ale również promują mazurski folklor w odleglejszych zakątkach kraju. Artyści borykają się jednak z poważnym problemem – brakuje im nowego, profesjonalnego akordeonu. I choć sami podejmują działania zmierzające do pozyskania funduszy, to liczą także na pomoc ze strony samorządu.

Zrzutka na akordeon
Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno to wizytówka gminy. Dlatego jego członkowie liczą na gest wdzięczności ze strony przedstawicieli lokalnego samorządu i pomoc w zakupie akordeonu

JEDEN SIĘ ROZSYPAŁ, DRUGI ZDEZELOWANY

W tym roku mija 35 lat od założenia Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno. Artystów, którzy propagują rodzimy folklor, zna chyba każdy mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Członkowie zespołu w swoim dorobku mają występy nie tylko w całej Polsce, ale i poza jej granicami. W skład „Jedwabna” wchodzą już kolejne pokolenia pasjonatów śpiewu i tańca ludowego. W 2012 r. powołali oni do życia Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik”, które ma na celu m.in. wspieranie i promowanie działalności zespołu oraz kultywowanie folkloru Warmii i Mazur. Od kilku lat organizuje ono w Jedwabnie Festiwal Folklorystyczny z udziałem twórców ludowych z kraju i zagranicy.

ZPiT Jedwabno od pewnego czasu boryka się z poważnym problem. Jest nim brak profesjonalnego akordeonu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.