Sylwia Jaskulska i Henryk Żuchowski to przedstawiciele powiatu szczycieńskiego zasiadający w sejmiku województwa, a zarazem kandydaci na posłów w nadchodzących wyborach. Które z nich wygra październikowe starcie, tego jeszcze nie wiemy. Wiadomo za to, kto może się pochwalić największym majątkiem. W tej kategorii górą jest były burmistrz Szczytna, choć i Sylwia Jaskulska też ma czym się pochwalić.

Żuchowski wygrywa z Jaskulską majątkiem
Zarówno Sylwia Jaskulska, jak i Henryk Żuchowski, na biedę nie narzekają. Jednak to były burmistrz Szczytna może się pochwalić większym stanem posiadania niż członkini zarządu województwa

SYLWIA JASKULSKA

W tym tygodniu zaglądamy do oświadczeń majątkowych naszych przedstawicieli w sejmiku województwa. Nawet pobieżna ich lektura pozwala wysnuć wniosek, że zarówno członkini Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego Sylwia Jaskulska, jak i radny Henryk Żuchowski należą do ludzi zamożnych. Łączy ich jeszcze to, że oboje kandydują na posłów w nadchodzących wyborach. Sylwia Jaskulska startuje w barwach Polskiego Stronnictwa Ludowego, a Henryk Żuchowski – Prawa i Sprawiedliwości.

Członkini zarządu województwa zgromadziła na koncie 30 tys. zł. Zdecydowanie bardziej imponująco przedstawia się stan posiadanych przez nią nieruchomości. Sylwia Jaskulska wraz z bratem jest właścicielką budynku letniskowego o powierzchni 123,22 m2 szacowanego na 360 tys. zł, w tym 1/3 to majątek odrębny wart 120 tys. zł. W ramach współwłasności ma także budynek mieszkalny o pow. 96,40 m2, budynek gospodarczy o pow. użytkowej 46 m2, garaż (24 m2) – wszystkie wyceniane łącznie na 210 tys. zł.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.