Firmy Lac – Met oraz Novum prowadzone przez Sławomira i Igora Chmielińskich, zostały zwolnione przez władze miasta z podatku od nieruchomości na łączną kwotę pół miliona złotych. Wątpliwości mają radni opozycji. Przypominają, że drugi z wymienionych przedsiębiorców został niedawno wybrany na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy burmistrzu Szczytna.

Zwolniłem ich z podatku, bo musiałem
W październiku ub.r. Igor Chmieliński (z lewej) został wybrany przewodniczącym Rady Gospodarczej przy burmistrzu. Krzysztof Mańkowski zaprzecza, aby za zwolnieniem jego firmy z podatku kryły się względy polityczno – towarzyskie

ULGI TAK, ALE NIE DLA POTENTATÓW

Pół miliona złotych – tyle wynosi zwolnienie z podatku od nieruchomości firm Novum i Lac – Met. Właścicielem pierwszej jest znany w Szczytnie przedsiębiorca Sławomir Chmieliński, a drugiej, jego syn Igor, niedawny kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej do sejmu oraz przewodniczący Rady Gospodarczej przy burmistrzu. Tak wysoka kwota ulgi budzi wątpliwości radnych opozycji. Interpelację w tej sprawie złożył radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Żuchowski. – Jeśli już mamy kogoś zwalniać z podatku, to w pierwszej kolejności firmy, które mają problemy, a nie potentatów – zauważa radny.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.