Budowa Strefy Zabaw i Rekreacji „Radość”na ul. Lwowskiej połączona z doposażeniem placu zabaw na Małej Bieli otrzymała najwięcej głosów w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Inwestycję poparło około 1,1 tys. mieszkańców. W tym roku głosujących było jednak znacznie mniej, a do tego oddano blisko tysiąc nieważnych głosów.

Zwyciężyła „Radość

PIĘĆ Z OŚMIU

Po raz drugi mieszkańcy Szczytna mogli decydować, na co miasto przeznaczy 200 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku zgłoszono do niego osiem propozycji. Były to: budowa toru dla rolkarzy w parku przy SP nr 3, montaż windy w przychodni na ul. Kościuszki, utworzenie szlaku rowerowego na nieczynnej trasie kolejowej Szczytno – Biskupiec, budowa fontanny posadzkowej w parku przy SP 3, budowa placu zabaw na ul. Lwowskiej wraz z siłownią fitness na Małej Bieli, utworzenie toru motocrossowego na ul. Ostrołęckiej, budowa ogólnodostępnych kortów tenisowych ze ścianą do treningu oraz budowa parku linowego przy SP 3. Ostatecznie do głosowania zakwalifikowano pięć z nich. Weryfikacji nie przeszły: planowana już przez powiat budowa szlaku rowerowego na trasie do Biskupca, a także montaż dźwigu w przychodni na Kościuszki oraz budowa parku linowego. - W dwóch ostatnich przypadkach realizacja zadania przekraczała środki zarezerwowane w budżecie obywatelskim – wyjaśnia wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk.

NIEWAŻNE GŁOSY

Głosowanie mieszkańców trwało do końca sierpnia. W tym roku cieszyło się ono mniejszym powodzeniem niż poprzednio. W sumie oddano ok. 2,5 tysiąca głosów, z czego 1,6 tys. ważnych. Co było przyczyną, że blisko tysiąc odrzucono?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.