W budynku komunalnym przy ul. Polskiej zdarzyła się awaria przyłącza sanitarnego. Ścieki zalały mieszkanie, wskutek czego jego lokatorki musiały spędzić całą noc w oparach okropnego smrodu. Przez kolejne dni los ich także nie rozpieszczał.

Życie w ruderze
W ruderze przy ul. Polskiej zajmowanej przez Monikę Miratyńską zapadło się ze starości przyłącze kanalizacyjne, zalewając mieszkanie ściekami

W rozpadającej się przybudówce doklejonej do budynku nr 35 przy ul. Polskiej mieszkają, a właściwie egzystują, dwie kobiety – Jadwiga Miratyńska i jej córka Monika. Mały budynek, w którym nie ma nawet łazienki, a tylko wc, od dawna był przeznaczony do rozbiórki. Niestety, została ona wstrzymana i jego mieszkanki, które miały być przeniesione do lokalu socjalnego, nadal gnieżdżą się w ruinie. Prawie dwa tygodnie temu zdarzyła się tu awaria.

- Z kratki kanalizacyjnej wc zaczęły wydobywać się ścieki i zalały pół mieszkania – skarży się pani Monika. Zaraz z mamą powiadomiły o awarii administratora, czyli ZGK. Pracownicy nawet dość szybko zjawili się na miejscu, ale niestety, niewiele, a właściwie nic nie zdziałali.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.