Większość radnych po raz drugi odrzuciła przygotowany przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego projekt uchwały o zaciągnięciu kredytu w wysokości 7,5 mln złotych. Przeszła za to propozycja klubu „Wszystko dla Szczytna” i PSL, by był on niższy o 2,5 mln złotych. Zagłosowali za nią, na prośbę włodarza, nawet jego zwolennicy.

Burmistrz przegrał bitwę o kredyt
Modernizacja stadionu przy ul. Śląskiej, na którą miasto nie otrzymało na razie dofinansowania, stoi teraz pod dużym znakiem zapytania

DWA PROJEKTY

W miniony czwartek (28 stycznia) radni po raz drugi mieli zdecydować o wysokości kredytu, który miasto zaciągnie na tegoroczne zadania inwestycyjne. Pierwsze podejście odbyło się pod koniec grudnia. Wtedy większość rady odrzuciła projekt burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego przewidujący wzięcie kredytu w wysokości 7,5 mln złotych. Podczas czwartkowych, trwających aż 4,5 godziny obrad, pod głosowanie trafiły dwa projekty. Pierwszy przedstawiony przez włodarza w niezmienionej od grudnia formie oraz drugi, klubu radnych „Wszystko dla Szczytna” i PSL. Przewidywał on zaciągnięcie kredytu w wysokości nie 7,5 mln zł, a 5 milionów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.