Już w najbliższy piątek Rada Miejska zadecyduje, czy od nowego roku mieszkańcy Szczytna zapłacą o 10% wyższe podatki od nieruchomości i drożej o 10 zł od osoby za odbiór śmieci. Taką propozycję podwyżek przedstawił radnym w ubiegłym tygodniu burmistrz Krzysztof Mańkowski. Szefowie klubów „Wszystko dla Szczytna” i PSL oraz PiS zapowiadają, że jeśli włodarz będzie trwał przy swoim i nie zaproponuje niższych stawek, zagłosują przeciw.

Burmistrz szykuje bolesne podwyżki
Z zaproponowanych przez burmistrza stawek podatku od nieruchomości mogą się cieszyć tylko wielkie sieci handlowe oraz właściciele dużych powierzchni handlowo – magazynowych

PROPOZYCJE BURMISTRZA

Mieszkańców Szczytna po nowym roku czekają znaczące podwyżki opłat za wywóz śmieci i podatków od nieruchomości. Tak przynajmniej wynika z propozycji burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Wszystko zależy teraz od decyzji Rady Miejskiej, która tematem zajmie się w najbliższy piątek. W ubiegłym tygodniu burmistrz Krzysztof Mańkowski spotkał się z radnymi, aby przedstawić im swoje propozycje. Zakładają one, że stawka za odbiór odpadów wzrośnie z obecnych 18 zł od osoby do 28 złotych. Na zniżkę w wysokości 4,5 zł mogliby liczyć właściciele domków jednorodzinnych kompostujący odpady zielone. Z kolei podatki mają być wyższe średnio o 10%, co spowoduje, że dochody bieżące budżetu w przyszłym roku wzrosną o 1 mln złotych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.