Czy Szczytno będzie gospodarzem liczącego się na mapie kraju festiwalu rockowego? Jest na to szansa. Jeden z tegorocznych projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego przez Arkadiusza Górskiego przewiduje organizację dwudniowego święta muzyki. Pomysłodawca liczy na to, że wydarzenie stanie się kontynuacją imprez organizowanych w mieście w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych - „Rocka w ruinach” i Hunter Festu.

Chce rozkręcić rockowy festiwal
Arkadiusz Górski: - W ofercie wakacyjnej Szczytna jest miejsce na kolejne duże wydarzenie muzyczne

NAWIĄZAĆ DO TRADYCJI

Chyba każdy dzisiejszy trzydziestoparo- i czterdziestolatek pamięta koncerty „Rock w ruinach” odbywające się w ramach Dni i Nocy Szczytna. Wówczas do miasta przyjeżdżały najbardziej znane i popularne w latach dziewięćdziesiątych polskie zespoły rockowe. Kontynuacją tej imprezy był Hunter Fest – kilkudniowe święto ciężkiego grania, dzięki któremu do Szczytna ściągały tłumy młodzieży z całej Polski.

Ideę organizacji w Szczytnie rockowego festiwalu chce wskrzesić Arkadiusz Górski. W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego złożył projekt dotyczący właśnie takiej imprezy pod nazwą U’Rock Fest.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.