Gabriela Kowalska, Julia Gruber i Agata Trzepiota ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie były najlepsze w wojewódzkim turnieju „Młodzi dla Niepodległej”. W odbywającej się przez dwa dni w Olsztynie rywalizacji nie miały sobie równych, pozostawiając w pokonanym polu siedem najlepszych drużyn z regionu. W nagrodę uzyskały możliwość dostania się do wybranych szkół średnich.

Dziewczyny na schwał
Uczennice SP nr 3 Agata Trzepiota, Julia Gruber i Gabriela Kowalska pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Głowackiej w rozgrywanym w Olsztynie turnieju nie miały sobie równych

Wojewódzki Turniej Proobronny „Młodzi dla Niepodległej” odbył się w dniach 9 – 10 listopada w Olsztynie. Jego organizatorami są Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Wojewoda Warmińsko – Mazurski, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Liga Obrony Kraju oraz Klub Garnizonowy Jednostki Wojskowej. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół z terenu województwa, które osiągnęły najlepszy wynik z testu wiedzy na temat walk Polaków o niepodległość w latach 1864 – 1922. W gronie finalistów znalazła się drużyna z SP nr 3 w Szczytnie w składzie: Gabriela Kowalska, Julia Gruber i Agata Trzepiota pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Głowackiej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Rozpoczął się testem wiedzy historycznej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.