Gminy Jedwabno i Świętajno otrzymały dofinansowanie unijne na realizację inwestycji wodno – ściekowych. Na pozyskanie środków z tej samej puli liczył też Pasym, ale projekt związany z rozbudową tamtejszej oczyszczalni ścieków nie znalazł się na liście rankingowej. Burmistrz Cezary Łachmański nie kryje zaskoczenia.

Kasa popłynie do dwóch gmin
W ubiegłym tygodniu wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak (z lewej) w Urzędzie Marszałkowskim podpisał umowę na dofinansowanie budowy wodociągu w Warchałach

WODOCIĄG W WARCHAŁACH, OCZYSZCZALNIA W SPYCHOWIE

W ubiegłym tygodniu Urząd Marszałkowski opublikował listę projektów związanych z gospodarką wodno – ściekową, które otrzymały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Są na niej dwie inwestycje z powiatu szczycieńskiego. Gmina Jedwabno pozyskała na budowę 7-kilometrowego odcinka wodociągu w Warchałach dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln złotych. To już kolejny etap programu, którego celem jest doprowadzenie wody do najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości. Dzięki temu ma być zatrzymany proces wysychania jezior Świętajno, Brajnickiego i Warchały. W minionym tygodniu wójt Sławomir Ambroziak podpisał umowę z marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na realizację zadania.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.