Tegoroczni maturzyści znają już wyniki egzaminu dojrzałości. Powiat szczycieński tym razem może się pochwalić wysoką zdawalnością, wyższą od średniej wojewódzkiej, a nawet krajowej. Tradycyjnie już najlepiej wypadli absolwenci liceów ogólnokształcących, gorzej – techników.

Matury na plus

POWIAT W CZOŁÓWCE

Tegoroczne egzaminy maturalne trwały od 7 do 28 maja. Pod koniec czerwca młodzież poznała ich wyniki. Od nich zależy to, czy absolwenci dostaną się na wybrany kierunek studiów. W powiecie szczycieńskim zdawalność była znacznie lepsza niż przed rokiem i wyniosła 84% (rok temu – 78,1%). To więcej niż średnia krajowa (81%) i wojewódzka (80%). Wyższą niż w szczycieńskim zanotowano w powiatach węgorzewskim (92%), ełckim (86%) i elbląskim (87%). Najsłabiej egzaminy wypadły w powiecie mrągowskim, gdzie zdało jedynie 69% abiturientów.

ZS 3: SZEŚCIORO DO POPRAWKI

W Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie do matury przystąpiło 201 osób. Z tego tylko sześciu „powinęła się noga” na jednym przedmiocie, więc czeka je w sierpniu sesja poprawkowa. Piętą achillesową, podobnie jak rok temu, okazały się języki obce. Wtedy jednak egzaminu ustnego z nich nie zdało aż 15 absolwentów. - Można powiedzieć, że nie ma u nas uczniów, którzy w ogóle nie zdaliby matury. Mam nadzieję, że te sześć osób pomyślnie zakończy sesję poprawkową – mówi zastępca dyrektora ZS nr 3 Sławomir Majewski.

ZS2: UMIARKOWANE ZADOWOLENIE

Umiarkowanie zadowolona jest dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Danuta Maroszek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.