Szczytno odwiedził wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Podczas spotkania z załogą Urzędu Pracy chwalił podejmowane przez nią działania zmierzające do zmniejszenia stopy bezrobocia.

Minister pod wrażeniem
Wiceminister Stanisław Szwed był pod wrażeniem przedstawionej mu prezentacji działań szczycieńskiego urzędu pracy. Po spotkaniu chętnie pozował z jego pracownikami do zdjęcia

Goszczący w ubiegłym tygodniu na Warmii i Mazurach wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed oprócz Olsztyna wizytował m. in. Szczytno. Podczas spotkania z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy zapoznał się z sytuacją na lokalnym rynku pracy. Ta w minionych trzech latach zdecydowanie się poprawiła. - Zarejestrowanych bezrobotnych jest dziś u nas niewiele ponad 3 tysiące, czyli blisko o połowę mniej - mówiła zastępca dyrektora PUP Beata Januszczyk. Pod tym względem w skali województwa powiat szczycieński awansował z 13. na 6. miejsce, stając się jednocześnie krajowym rekordzistą w spadku bezrobocia. I to mimo znaczących zwolnień grupowych, które dotknęły miejscowe zakłady, w tym szczególnie Favorit Furniture, gdzie pracę straciło 419 osób.

Niewątpliwy wpływ na zmniejszenie bezrobocia miała migracja ludności w celach zarobkowych, ale nie tylko.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.