Rada Gminy Rozogi nie zniesie wprowadzonych przez rząd i sejm obostrzeń związanych z pandemią. Podporządkowujące się im instytucje: szpitale, szkoły, zakłady pracy, banki czy sklepy nie będą narażone na karę zamknięcia. Tego m. in. domagali się od samorządowych władz autorzy petycji.

Odrzucone petycje antyszczepionkowców
Gdy przyszło do głosowania uchwał nad przyjęciem petycji, żaden radny nie podniósł ręki do góry

W ostatnim czasie do szczycieńskich samorządów trafiają z różnych stron kraju petycje antyszczepionkowców, w których ich autorzy domagają się od lokalnych władz podjęcia działań, często sprzecznych z obowiązującym w Polsce prawem.

Radni z gminy Rozogi, nie mając wyjścia, bo tak nakazują przepisy, musieli rozpatrzeć podczas ostatniej sesji cztery petycje. W jednej z nich Tymczasowa Rada Stanu Narodu Polskiego Społeczny Komitet Konstytucyjny domagała się przyjęcia uchwały znoszącej na terenie gminy wprowadzone przez rząd i sejm wszelkie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zabronioną pod groźbą kary, o co postulowali wnioskodawcy, miałaby być wszelka dyskryminacja sanitarna obywateli, np. ze względu na noszenie, bądź nie maseczki. Niestosującym się do tych przepisów szpitalom, szkołom zakładom pracy, bankom, czy sklepom groziłoby zawieszenie działalności, przymusowe zamknięcie, przejęcie nad nimi zarządu lub nacjonalizacja.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.