Radny Robert Siudak złożył w Prokuraturze Rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacza. Chodzi o wymianę zdań, do której doszło między dwoma panami podczas przerwy w obradach listopadowej sesji. Łachacz miał wówczas stwierdzić, że Siudak go zastrasza.

Odwołany zastępca donosi na szefa rady
Radny Robert Siudak (z lewej) poczuł się tak bardzo dotknięty słowami przewodniczącego rady Tomasza Łachacza, że postanowił złożyć na niego doniesienie do prokuratury

NIE BĄDŹ TAKI PEWNY

O tym, że napięcie w szczycieńskim samorządzie sięga zenitu, wie każdy, kto śledzi na bieżąco obrady Rady Miejskiej. Wiele wskazuje na to, że teraz animozjami między radnymi zajmować się będzie wymiar sprawiedliwości. W połowie minionego tygodnia radny Robert Siudak złożył w Prokuraturze Rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacza. Chodzi o sytuację, która miała miejsce w przerwie obrad listopadowej sesji, kiedy to radni zajmowali się uchwałami dotyczącymi podwyżek za odbiór śmieci i podniesienia stawek podatku od nieruchomości. Atmosfera na sali obrad była wówczas gorąca, podobnie zresztą jak w kuluarach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.