W Miejskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna „Bądź bezpieczny w internecie - nie daj się oszukać” skierowana do uczniów szczycieńskich szkół ponadpodstawowych. Prelegenci, wśród których znaleźli się wykładowcy Akademii Policji w Szczytnie, omówili metody, jakimi posługują się przestępcy chcący wyłudzić nasze dane w sieci oraz podpowiadali, jak bezpiecznie z niej korzystać, by nie paść ofiarą oszustów. Poruszyli też problem tzw. deepfake’ów, czyli podszywania się, za pomocą sztucznej inteligencji, pod inną osobę.
Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie we współpracy z Akademię Policji w Szczytnie zorganizowała kolejną debatę społeczną, tym razem poświęconą bezpieczeństwu w internecie. Temat wybrano nieprzypadkowo, bo liczba przestępstw związanych z oszustwami w sieci, kradzieżą danych czy ich wyłudzeniem rośnie lawinowo. Jak podkreślał komendant powiatowy policji w Szczytnie insp. Radosław Drach, wbrew obiegowej opinii ofiarą cyberprzestępców padają nie tylko osoby starsze. - PESEL nie ma tu większego znaczenia – przekonywał szef szczycieńskich policjantów, otwierając debatę wraz z komendant – rektor AP gen. Iwoną Klonowską.
Wśród prelegentów znaleźli się doświadczeni wykładowcy policyjnej uczelni. Pierwszym z nich był kom. Michał Podbielski, który opowiedział przybyłej do MDK-u młodzieży o sposobach przeciwdziałania przestępczości internetowej.