– Kończę swoją służbę jako oficer spełniony zawodowo, który zawsze z satysfakcją i dumą zakładał strażacki mundur – mówił podczas uroczystego apelu odchodzący na emeryturę komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie st. bryg. Grzegorz Rybaczyk. Funkcję pierwszego strażaka w powiecie pełnił przez ponad pięć lat. Decyzją p.o. komendanta wojewódzkiego, jego obowiązki przejął bryg. Zbigniew Stasiłojć.

Pożegnanie ze strażacką służbą
Na pożegnanie st. bryg. Grzegorz Rybaczyk otrzymał od swoich podwładnych replikę zabytkowego wozu strażackiego oraz swoją karykaturę

STRAŻAK TROCHĘ Z PRZYPADKU

Zmiany kadrowe w służbach mundurowych, które następują po jesiennych wyborach, nie omijają Szczytna. W miniony wtorek w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się apel, podczas którego pożegnano odchodzącego na emeryturę komendanta powiatowego PSP st. bryg. Grzegorza Rybaczyka. W uroczystości uczestniczył p.o. warmińsko – mazurskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Tomasz Ostrowski, a także licznie przybyli samorządowcy na czele z wicemarszałkinią Sylwią Jaskulską oraz starostą Jarosławem Matłachem. Obecni byli również przedstawiciele innych służb mundurowych, leśnicy oraz komendanci z sąsiednich powiatów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.