Osoby odpowiedzialne za te kolejne już, rażące zaniedbania promocyjno -marketingowe powinny stracić pracę, a pani burmistrz Danuta Górska publicznie wytłumaczyć mieszkańcom dlaczego do owej kompromitacji doszło - pisze w liście do redakcji Tadeusz Bogusz.

 

Szczytno - miasto kartofla i ... Odłożyłem właśnie do archiwum domowego historyczny numer „Kurka Mazurskiego”, w którym Redakcja informuje obszernie o uruchomieniu na Mazurach pierwszego pasażerskiego portu lotniczego. O tym, że sama nazwa lotniska jest z gruntu fałszywa i myląca napisano już wiele.

Dlaczego? Dlatego, że chociażby wprowadza w błąd każdego, kto posiada elementarną wiedzę geograficzną i historyczną. Otóż lotnisko położone jest na Mazurach, a Olsztyn na Świętej Warmii …

Moi liczni znajomi i przyjaciele ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji bardziej znają od kilku lat nazwę Szczytno – Szymany niż właśnie Olsztyn … Oczywiście międzynarodowa sława tego miejsca z powodu „tajnych więzień CIA” i przesłuchiwania Talibów chluby nam nie przynosi, ale marketingowo i owszem …!

Ze zdumieniem przeczytałem również, że uroczyste, huczne otwarcie lotniska prawie całkowicie nie wiązało się z promocją naszego miasta i powiatu. To skandal.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.