Kończy się rok 2020. Był on zdominowany przez pandemię koronawirusa, ale przecież nie tylko nią żyliśmy. Zapraszamy na drugą część wspomnień o tym, co wydarzyło się w ciągu minionych dwunastu miesięcy.

LIPIEC

To był dziwny rok cz. 2
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szczytnie

* Całe dziesięć minut – tyle trwała wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Szczytnie. Powiedzieć, że odbywała się w tempie iście ekspresowym, to nie powiedzieć nic. Szef rządu spotkał się z grupą mieszkańców na remontowanym dworcu kolejowym, gdzie wygłosił trzyminutowe przemówienie do przybyłych oraz przedstawicieli mediów. Ci ostatni niestety nie mieli okazji, by zadać premierowi pytania, bo ten wprost ze Szczytna popędził dalej – najpierw do Olsztyna, a następnie Giżycka, Kętrzyna i Braniewa.

Zastępca wójta gminy Szczytno Ewa Zawrotna

* Niepowodzeniem dla gminy Szczytno zakończył się udział w ogólnopolskiej akcji „Bitwa o wozy”, której celem było zachęcenie do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich mieszkańców gmin liczących do 20 tysięcy osób. Żeby zmobilizować lokalną społeczność, władze samorządowe wydrukowały kilka tysięcy ulotek propagujących tę inicjatywę i przekazały je do siedmiu jednostek OSP działających na swoim terenie. W efekcie frekwencja w drugiej turze, w porównaniu do pierwszej, wzrosła z 58% do 64%. To jednak okazało się zbyt mało, aby otrzymać wóz strażacki.

Podpisanie umowy na wykonanie drugiego etapu ścieżki rowerowej

* Władze powiatu podpisały umowę z firmą STRABAG na rozbudowę ścieżki rowerowej po nieczynnej linii kolejowej do Biskupca. Liczący ponad 20 kilometrów odcinek biegnie przez teren gminy Dźwierzuty, która dołożyła do inwestycji blisko 2,4 mln zł, stając się jednym z największych partnerów finansowych projektu. - Jesteśmy gminą typowo rolniczą, nie mamy na naszym terenie zakładów produkcyjnych. Liczymy więc, że ta ścieżka pozwoli mieszkańcom rozwinąć turystykę – tłumaczyła zaangażowanie swojego samorządu w inwestycję wójt Marianna Szydlik.

Andrzej Pleskot

* Zaskakujące posunięcie kadrowe burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Zwolnił on z pracy długoletniego dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej Andrzeja Pleskota. Jako główny powód włodarz podał utratę zaufania. Osoby dobrze znające realia panujące w szczycieńskim ratuszu wskazywały jednak zupełnie inną przyczynę. Według nich, za zwolnieniem Pleskota miała stać wiceburmistrz Ilona Bańkowska. W ratuszu tajemnicą poliszynela było, że oboje, delikatnie mówić, za sobą nie przepadają. - Nie było między nimi chemii – podsumowywał jeden z naszych rozmówców.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.